Baymak Petekler ısınmıyor

pendik baymak petek isinmiyor 0216 441 45 00
pendik baymak petek isinmiyor 0216 441 45 00

Pendik Baymak Kombi Petekler Isınmıyor

Baymak Peteklerin Üstü Isınıyor Altı Az Isınıyorsa;

Bu normal bir durumdur. Peteklerin her zaman üstü ve altı aynı ısıda çalışmaz. Üst kısımları daha iyi ısınır alt kısımları daha az ısınır. Üst kısımlar ile alt kısımlar arasındaki ısı farkı en azından 20° dir. Bu nedenle ayarladığınız ısıya bağlı olarak alt kısımlar daha az ısıtma yapar ve siz bu durumda cihazda ya da tesisatta bir sorun olduğunu düşünürsünüz. Bu peteklerin hava akışı sağlaması adına kendine ait sistemidir. Bu sistem düzeltilemez.

Baymak Peteklerin Üstü Isınıyor Altı Buz Gibi Oluyorsa;

Bu durumda kalorifer filtresi tıkanmış olabilir ya da cihaza reglaj ayarı gerekebilir. Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz. Teknik açıdan sorunun giderilmesi adına mutlaka servis yardımı alın. Filtre tıkalı ise temizlenir. Sorun bu sebeple yaşanıyor ise sorun giderilir. Ancak gerekli ise reglaj ayarı yapılır. Bunun için de servis yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Peteklerin Üstü Isınmıyorsa;

Baymak peteklerde sıcaklık girişi her zaman üst kısımdandır. Bu sebeple de önce üst kısımları ısınır sonrasında alt ısınmaya başlar. Üst kısımlar ısınmıyorsa bunun tek bir sebebi vardır. O da peteğin hava yapmasıdır. Petek hava yapmış ise havası alınır ve sorun giderilmiş olur. Peteğin üst yan kısmındaki hava alma müşüründen havasını alabilir sorunu kendiniz de çözümleyebilirsiniz.

Baymak Petekler Sağdan Sola Doğru Isınmıyorsa;

Bu şekilde ısıtma durumu söz konusu ise petek hava yapmış demektir. Hava alma kısmından havasını alırsanız soruna kesin çözüm bulmuş olursunuz. Bu duruma servis yardımı olmadan da müdahalede bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir